Na zboží našich zákazníků čekají prvotřídní skladovací prostory, které jsou na rozloze až desítek tisíc metrů čtverečních. Lokalizace skladů je ve středu Evropy. To nám dává strategickou výhodu, jelikož našimi přímými linkami umíme doručit zboží v krátké době do většiny zemí Evropy a světa. Naše hlavní sklady provozujeme na Slovensku, konkrétně ve Svatém Juru a Senci, přičemž své pobočky máme také v České republice, Maďarsku a Polsku.

V našich prostorách umíme uskladnit rozmanité typy produktů a v různých velikostech. Může jít například o různé bio a výživové produkty, sportovní a klasické oblečení, elektroniku, ale také další spotřební zboží, jako kosmetiku, potřeby pro zvířata, šperky, hračky, potřeby ke cvičení, knihy a mnoho dalších.

S přihlédnutím k velikosti a povaze produktů, zboží uskladňujeme buď v boxech ve čtyřpodlažním mezaninovém systému nebo na paletách, v paletových regálech. Skladovací prostory poskytujeme jednak pro průběžné skladování zboží určeného k expedování a rovněž manipulační prostor pro účely balení a expedování.

Služba skladování se v naší společnosti skládá hned z několika kroků:

  1. Příjem – Naši zaměstnanci zboží přijmou na základě příjemky, kterou před zasíláním zadáte do systému. Balíky prohlédnou, zda se nepoškodily při převozu a v případě, že vznikne problém, vás informujeme.
  2. Naskladnění – Dalším krokem je ověření, zda přijaté zboží obsahuje všechny produkty, které jste do systému zadali. Prostřednictvím čárového kódu zboží po kusech nahodíme do systému a uloží se do boxů.
  3. Skladování – Zboží putuje dopravníky na určenou pozici ve skladu, která je přiřazena našim skladovým informačním systémem Kika. Přiřazená pozice se po uložení zboží v systému potvrdí a tím pádem je zboží připraveno k dalšímu procesu.
  4. Přidělení kódů zbožím – Abychom eliminovali riziko vzniku chyb a i klient měl úplný přehled o zboží na skladě, je nezbytné, aby produkty obsahovaly své čárové kódy. Na základě nich se jim přiřadí zásobník na paletě nebo box, který má svůj vlastní kód a určuje pozici ve skladu. V případě, že zboží nemá čárový kód, umíme jej dodatečně doplnit.
  5. Evidence zboží – Zboží evidujeme prostřednictvím našeho interního informačního systému. K evidenci zboží má přístup i klient, který si umí sledovat stav jeho zásob využitím naší klientské webové aplikace Zoe, kterou lze propojit na klientův software přes API.
  6. Kontroly na vstupu, vizuální kontroly – Při přebírání zboží pracovníci balík důkladně zkontrolují, aby se ujistili, že nedošlo k poškození. Pokud najdou nedostatky, okamžitě je zaevidují, zdokumentují a nahlásí.
  7. Dokumenty (dodací listy) – Přijetí zboží potvrzujeme na dodacích listech. Klient tak má k využívané službě všechny potřebné dokumenty.
  8. Inventury – Abychom se ujistili, že je zboží při skladování v pořádku a čísla sedí s naším systémem, pravidelně provádíme inventury. Ty probíhají prostřednictvím skenování čárových kódů, které zároveň potvrzuje, zda objemy v ukládacím prostoru sedí.

U skladů a jejich fungování se snažíme co nejvíce držet krok s dobou. Automatizace a informatizace procesů dokáže výrazně urychlit a zjednodušit celý proces skladování, ale i dalších kroků fulfillmentu. Vybavení skladů proto udržujeme v té nejlepší kvalitě, což potvrzují rozsáhlé vícepodlažní mezaninové systémy, moderní vozíky, softwarově řízené dopravníky, šnekové dopravníky, výtahy, až po náš interní informační systém Kika a personální digitální asistenty (PDA) pro všechny pracovníky, či další jiné moderní vybavení.

Velmi důležitá součást v našich skladech je také bezpečnost. Nepřetržitě proto monitorujeme celý sklad, zaměstnance a návštěvníky. Pro cennější produkty máme ve skladu vyhrazený prostor, který je dodatečně zamčený a přístup do něj má jen pár vybraných zaměstnanců. V našich skladových halách jsou příjemné podmínky, bez teplotních výkyvů či vlhka.

Je minimální šance, aby se produkt ztratil nebo poškodil. Zboží je pojištěno v nákupních cenách.

Za služby skladování zaplatíte jen tolik, kolik máte uskladněného zboží v daný měsíc. Zpravidla jednou měsíčně vám přijde kompletní vyfakturování služeb, které u nás využíváte. Ty si umíte dokonce jednoduše ověřit na základě informací z informačního systému.