V eCommerce světě existují různé způsoby, jak Vám - eshopu - může zákazník zaplatit za jím vytvořenou objednávku zboží. Základní dělení je jednoduché - online platby versus na dobírku.

Fulfillment by FHB Group pro zákazníky poskytuje zpracování dobírek. Je to proces, kdy prostřednictvím doručujícího kurýra adresát zaplatí při převzetí balíku - z ruky do ruky. Tyto hotovostní peníze se následně zpracují, přijdou na naše konsolidační bankovní účty a díky informačnímu systému – párování – je dostanete na svůj firemní bankovní účet přesně 1:1.

Samozřejmě i doručovací společnosti modernizují své procesy a díky mobilním platebním terminálům umí adresát platit nejen cash, ale přímo platební kartou doručujícímu kurýrovi.

Platby na dobírku ( anglicky COD – Cash on delivery) mají výhody ve spontánnosti nákupu – proto tento způsob platby, zejména ve Střední a Východní Evropě, stále preferuje od 30 do 80 procent zákazníků. Například v České republice a na Slovensku je to 72 %, v Rumunsku 69 %, ve Slovinsku 53 % a v Maďarsku 54 %. Bez COD možnosti platby nevíte jak e-shop reálně vydělávat na těchto trzích.

Díky outsourcingu logistiky od FHB víte s jedním partnerem vyřešit kompletní zpracování dobírek ve všech EU zemích, s důrazem na zpracování v lokálních měnách – CZK v České republice, RON v Rumunsku, BGN v Bulharsku, HRK v Chorvatsku, HUF v Maďarsku, PLN v Polsku ….a samozřejmě v EUR ve zbývajících státech.

Fulfillment by FHB Vám zprocesuje platby a vy jako eCommerce prodejce potřebujete jen jeden bankovní účet, vedený v EUR. Postaráme se o clearování plateb za každý jeden balík a management odplácení od 50+ kurýrních a poštovních společností v celé EU.