V e-commerce světě existují různé způsoby, jak může e-shopu zákazník zaplatit za jím vytvořenou objednávku zboží. Základní dělení je jednoduché – online platba nebo dobírka. Nové technologie a postupný pokrok přidávají další možnosti plateb, ať už v online prostředí, jako například Paypal, kryptoměny a podobně. Samozřejmě i doručovací společnosti modernizují své procesy a díky mobilním platebním terminálům umí adresát platit nejen v hotovosti, ale přímo platební kartou doručujícímu kurýrovi.

Fulfillment by FHB Group pro zákazníky poskytuje celoevropské zpracování dobírek. Je to proces, kdy prostřednictvím doručujícího kurýra adresát zaplatí při převzetí balíku – z ruky do ruky nebo zmiňovanou kartou. Tyto hotovostní či bezhotovostní peníze se následně zpracují, přijdou na naše konsolidační bankovní účty a díky informačnímu systému – párování – je dostanete na svůj firemní bankovní účet přesně 1:1.

Platby na dobírku ( anglicky COD – Cash on delivery) mají výhody ve spontánnosti nákupu – proto tento způsob platby, zejména ve Střední a Východní Evropě, stále preferuje od 30 do 80 procent zákazníků. Například v České republice a na Slovensku je to 72 %, v Rumunsku 69 %, ve Slovinsku 53 % a v Maďarsku 54 %. I kvůli těmto údajům patří dobírka ke stále důležitým platebním metodám, které dokážou e-shopu přinést skupiny zákazníků, kteří nadále preferují zaplacení za zboží až při jeho převzetí.

Díky outsourcingu logistiky od Fulfillment by FHB Group umíte s jedním partnerem vyřešit kompletní zpracování dobírek ve všech EU zemích, s důrazem na zpracování v lokálních měnách – CZK v České republice, RON v Rumunsku, BGN v Bulharsku, HRK v Chorvatsku, HUF v Maďarsku, PLN v Polsku a samozřejmě v EUR ve zbývajících státech.

Fulfillment by FHB Group vám zprocesuje platby a vy jako e-commerce prodejce potřebujete jen jeden bankovní účet, vedený v EUR. Postaráme se o clearování plateb za každý jeden balík a management odplácení od 50+ kurýrních a poštovních společností v celé EU.