Fulfillment by FHB je díky line haul linkám specialista na celoevropskou logistiku. Proto si nás v roce 2019 zvolil mezinárodní prodejce spotřební elektroniky jako své řešení v rámci EU pro prodej přes marketplaces, jako jsou Amazon, Allegro, eBay, eMag.

Dnes tomuto obchodníkovi zastřešujeme doručování do všech zemí z centrálního skladu Bratislava. Díky přímým integracím na platformy, jsou jeho zákaznické objednávky online přenášeny do našeho systému a párovány vůči skladovým položkám. Jelikož aktuálně prodává přes 5000 různých SKU, které se často obměňují a inovují, je online přehled nad skladovými zásobami pro něj klíčovou věcí při plánování nákupu zboží. Elektronika je drahá a při rychlém vývoji na trhu se také rychle obměňuje. Proto je celá logistická operace plánována v režimu Just-in-Time a skladové zásoby jsou minimální, jen několik dní aktuálního prodeje leží v regálech našeho skladu.

Tento způsob řízení byznysu je třešničkou na dortu e-commerce logistiky. Při denních objemech několika tisíc objednávek a při častých marketingových kampaních na jednotlivé značky nebo typy elektroniky je zátěž na logistiku FHB to, díky čemuž je prodejce úspěšný. Například kampaně při uvedení nového Xboxu nebo Playstation na trh znamenají denní výkyv 700 procent. Kamion zboží přijde na sklad, okamžitě je naskladňován do informačního systému a fyzicky připravován na tok expedice a rovnou ten den i zabalen a objednávky naložené na line haul linky.

Naše sklady tyto denní výkyvy umí zvládat i díky běhu na 2 pracovní směny a při operativním přidávání sobotní a nedělní pracovní směny. Celé schéma řízení vychystávání – pickování a třídění zboží je pokryto online v informačním systému, a tedy sklad cca 2 hodiny dopředu ví, s jakým počtem kusů zboží má počítat v pracovním zatížení. Inu a mezitím přijdou od zákazníků nové objednávky a jedeme znovu.