Úspěšný český importér americké značky kosmetiky si nás vybral v roce 2020 jako nového logistického partnera. Kosmetická značka, úspěšná v USA, kde dosahuje prodeje v objemu 1 miliardy dolarů, postavená na bio a udržitelných principech si přímo žádala zastoupení iv našem regionu.

Slovenské firmě a jejím majitelům se podařilo získat postavení autorizovaného importéra pro 5 zemí - SK, CZ, HU, PL, RO. Tím pádem se jejich dosavadní logistické nároky znásobily ze dna na den - a racionálně si vyhodnotily potřebu outsourcovat celé skladování a expedování objednávek.

Součástí smlouvy byla i klauzule o spuštění B2C eshopů ve všech zemích najednou. Tady si importér vybral zkušeného partnera v eshop technologiích. Jeho platformu máme dlouhodobě přímo napojenou na naše API, tedy přenos skladových zásob a objednávek byl po krátkém otestování bezproblémový.

Za rok a půl aktivní spolupráce jsme vyexpedovali přes 1500 B2B objednávek – tedy větších souhrnných objednávek prakticky celého sortimentu do partnerských kamenných prodejen. Přes eCommerce se našemu zákazníkovi podařilo realizovat přes 20 000 objednávek, což je pro novou značku kosmetiky v regionu a takto rychlý start velký úspěch.

Pro rok 2022 jsou na stole velké plány – získání zastoupení pro Slovinsko, Bulharsko, Srbsko a pokud se podaří, tak převzetí licence od Rakouské firmy, pro AT a DE trh. To by znamenalo 3 násobný růst obratů za 12 měsíců.

Výhodou FHB je logistické pokrytí všech EU trhů – náš zákazník řeší jen jak zvětšovat objemy prodeje, bez starostí o expedování objednávek nebo o místo na skladě.