Tisková zpráva: Prudký růst objednávek ruku v ruce s milionovými investicemi

Společnost Fulfillment by FHB Group po završení plánovaných investic do automatizace a informatizace e-commerce logistiky v hale ve Svatém Juru pokračuje otevřením nového skladu v Senci. Cílem obou logistických center je zvládnout zvyšující objem objednávek, který pramení z prudkého nárůstu nových klientů.

Bratislava – Dominantní poskytovatel fulfillmentu ve střední a východní Evropě završil sérii plánovaných milionových investic do automatizace a informatizace logistického procesu. V hlavním skladu ve Svatém Juru se tak společnost rozrostla o různá automatizovaná balicí zařízení, sortry, dopravníky a vozidla.

S ohledem na růst společnosti přichází otevření dalšího logistického centra v Senci, které má v první fázi rozlohu přibližně 10-tisíc metrů čtverečních. Nové prostory otevřely svá vrata v srpnu 2023 a jsou vybaveny, stejně jako procházející, pokročilými a světově unikátními technologickými zařízeními.

Řešení pro prudký růst

Nepřetržitý rozvoj kapacit a vybavení je odpovědí na aktuální výrazné zvýšení v poptávce ze strany e-commerce podniků o služby společnosti Fulfillment by FHB Group. Ta každoročně od svého vzniku eviduje stupňující růst v podobě zákazníků a vybavených zásilek.

Nábor nových klientů od konce roku 2022 získal ještě výraznější obrátky, což se odráželo zajímavým trendem v podobě násobného měsíčního nárůstu doručených zásilek. Výsledkem jsou pravidelná rekordní čísla, ať už při denních, týdenních nebo měsíčních vybavených objemech objednávek.

„Je nutné být připraven zvládat nárůst v doručených balících a zároveň si udržet momentum a aktuální rostoucí trend společnosti. Přirozeným dlouhodobým řešením je proto zavádění nových technologií, rozšiřování skladových kapacit a služeb, zvelebování vozového parku, ale také otevření nových pracovních pozic na více úrovních,“ tvrdí Rastislav Tinák, PR a marketingový manažer ve Fulfillment by FHB Group.

Otevření nových prostor a růst objednávek se neobejde i bez zkušené a odborné pracovní síly. Příležitostí v regionu je proto i nabídka práce na více pozicích se zajímavými podmínkami.

Technologie představují rozdíl

Vybavení v obou skladech obsahuje unikátní zařízení ve světě e-commerce logistiky. Hezkým příkladem na poli technologii v procesu fulfillmentu jsou balící a sortovací stroje, které dokáží zpracovat desetitisíce balíků denně v různých formách.

Balení do krabic má na starosti nejrychlejší balicí linka na světě Everest, která během hodiny zabalí až 1 100 balíků. Mezi její další specifika patří i ekologické a bezpečné balení přesně na míru, díky čemuž využije v průměru o polovinu materiálu méně. Tím balíky potřebují méně kartonu a ve vozidlech jich může být při doručování více.

Alternativní forma zabalení produktů je také do fóliových obalů, které zajišťuje automatizovaná linka BVM Comtex. Zajímavostí nezaostává ani zařízení Priority Pack, které zabalením do recyklovatelné papírové obálky minimalizuje pohyb produktu, čímž zároveň zvyšují jeho bezpečnost během přepravy. Příležitost společnost Fulfillment by FHB Group nabízí také prototypem, jako je balicí stroj eComPack, který nahrazuje ruční vkládání produktů do obálek.

Následující částí fulfillmentu je třídění podle země doručení, které ve společnosti probíhá prostřednictvím automatizovaných „custom-made“ sorterů a robotů. Jejich kombinace s balícími linkami pomáhá nejen zrychlovat proces, ale zároveň eliminovat chybovost, která se ve společnosti pohybuje téměř na nule.

Obě logistická centra jsou v oblasti skladování a pickování vybavena více podlažními mezaninovými regály s kapacitou několik stovek tisíc boxů, v kombinaci s paletovými regály. Součástí skladu je také navádění systémů umělou inteligencí, která zajišťuje co nejefektivnější příjem, skladování, pickování a ostatní části logistického procesu.

Pokročilá automatizace a skladovací systémy jsou tak řešením k zajištění plynulosti, rychlosti a bezvadnosti procesu během běžných dnů, ale i dokonce během sezónních špiček. Ve skladu nevznikají žádná prodlení a také díky vlastní celoevropské dopravní síti probíhá doručení zásilek již do 24 až 48 hodin od přijetí objednávky.

K růstu s investicemi

Logistické služby třetích stran, které nabízí společnost Fulfillment by FHB Group, jsou velkým lákadlem pro e-commerce podniky, jak efektivně řešit proces fulfillmentu, zejména z pohledu rozsahu služeb a nákladů. Výhodou pro e-shopy z celého světa jsou při outsourcování hlavně investice do technologických a informačních řešení, která jsou nezbytná v moderní a dynamické logistice.                                                                                                                                     

„Aktuální trendy v e-commerce logistice jasně ukazují, jakým směrem se bude tato oblast vyvíjet dál. Důraz se dává zejména na rychlost a bezchybnost vyřizování objednávek a jejich mezinárodního doručování, ekologii a co nejlepšího zážitku z nakupování pro zákazníky. I proto nepřetržitě pracujeme na tom, abychom přinášeli co nejlepší služby našim klientům a udrželi si tak náš pravidelný růst,“ dodává Rastislav Tinák.

Logistická centra ve společnosti tak budou i nadále vybavována novými technologickými zařízeními, pokročilou informatizací a zlepšováním služeb. Cílem společnosti je upevnit si pozici lídra na trhu fulfillmentu ve střední a východní Evropě a přinášet komplexní řešení pro e-shopy z celého světa.

Komentáře k tomu článku nejsou povoleny.