Změna fulfillment poskytovatele

Změna 3PL poskytovatele: Znaky a strategie pro hladký přechod

Výběr vhodného poskytovatele 3PL je zásadní pro úspěch e-commerce podniku. Správný poskytovatel může pomoci zlepšit spokojenost zákazníků, snížit náklady a zvýšit efektivitu.

Při rozhodování o tom, zda změnit poskytovatele 3PL, je důležité důkladně zvážit své obchodní požadavky a zodpovědět si následující otázky:

  • Jsou současné požadavky na fulfillment naplněné současným poskytovatelem?
  • Může současný poskytovatel uspokojit budoucí potřeby růstu e-shopu?
  • Existují oblasti, kde může nový poskytovatel nabídnout větší hodnotu?
Číst více
Marketingová schůzka

Marketing v e-commerce

Jedním z hlavních pilířů, které rozhodují o úspěchu e-shopu v silném konkurenčním boji, je aby bezproblémově fungoval marketing v e-commerce. Jeho podoby přitom mohou být různé, od sociálních médií, vytváření speciálního obsahu, SEO nastavení, až po různé emailové a reklamní kampaně.

Význam to má pro e-shop obrovský, jelikož díky většímu povědomí, roste i počet návštěvníků a zároveň i objednávek. Trh je však rozsáhlý a hlavně mezinárodní, kde se odhaduje, že aktuálně existuje až do 24 milionů e-commerce stránek napříč světem.

Číst více
Povinnosti při B2B prodeji

E-shopy a DPH: Povinnosti při B2B prodeji zboží v rámci EU

Představte si, že váš e-shop nabízí zboží a podnikatelé z jiných zemí EU mají zájem. Pokud zboží putuje z jednoho členského státu EU do druhého, toto se považuje za intrakomunitární dodání.

Pokud zákazníkem není soukromá osoba, ale jde o osobu registrovanou pro DPH, tak při takových transakcích může za jistých podmínek nastat osvobození od DPH. O jaké podmínky se jedná a co je důležité vědět?

To si představíme v tomto článku, kde naleznete nejdůležitější informace v oblasti DPH pro e-shopy, které prodávají své zboží podnikatelům, registrovaným pro DPH v rámci EU (tzv. B2B).

Číst více

Fulfillment a oblečení: jak probíhá jeho skladování, balení a přeprava

Ve světě e-commerce lze nakoupit různé produkty od A po Z, avšak zejména v posledních letech vyčuhuje z davu oblečení. Spousta zákazníků rádi nakupují oděvy i online, kde neváhají objednat více čísel, barev nebo druhů a samozřejmě s tím, že ty které nebudou sedět, pošlou zpět.

Pro naplnění spokojenosti nakupujících, maximalizaci operační efektivity, ale i udržení konkurenceschopnosti v tomto silném odvětví je proto nezbytné zajistit logistické procesy co nejefektivněji. S cílem udržet kvalitu produktů a dodržet co nejkratší termíny doručení se tak mnoho e-shopů v současnosti obrací na společnosti pro logistiku třetí strany, jinak známé také jako poskytovatelé fulfillmentu.

Číst více

E-shopy a DPH: Klíčové informace pro B2C prodej v rámci EU

V dnešní digitální éře je e-commerce sektor v nepřetržitém růstu, přičemž prodej na dálku v rámci Evropské Unie (EU) představuje pro mnohé podniky značný potenciál. Aby si e-shopy mohly udržet konkurenceschopnost a zároveň splňovat regulační požadavky, je nezbytné, aby se seznámily s pravidly a povinnostmi týkajícími se daně z přidané hodnoty (DPH). Jednou z nejvýznamnějších možností, jak si usnadnit administrativu a zefektivnit plnění daňových povinností, je využití režimu One-Stop Shop (OSS).

Číst více

Navigace v budoucnosti: Jak AI transformuje e-commerce logistiku

Svět e-commerce se neustále vyvíjí, poháněný nekonečnou poptávkou po pohodlí a výběru mezi spotřebiteli. S rostoucím průmyslem se zvyšují také výzvy, kterým e-shopy ve světě čelí, zejména v oblasti logistiky. Splňování stoupajících očekávání zákazníků po rychlejších dodávkách, kratších dodacích termínech a personalizovaných zkušenostech vyžaduje úroveň efektivnosti a agilitu, kterou tradiční metody obtížně dosahují.

V poslední době však do hry stále výraznějším způsobem přichází umělá inteligence (AI), která revolucionizuje způsob fungování logistiky v e-commerce. Integrace umělé inteligence do logistických operací se ukazuje jako transformační síla pro e-shopy, ale také logistické společnosti třetích stran. Tato integrace nejen optimalizuje stávající procesy; přetváří celé logistické prostředí, díky čemuž jsou operace efektivnější a s nižšími náklady.

Číst více

Zůstaňte v obraze: trendy e-commerce logistiky pro rok 2024

V dynamickém prostředí e-shopů, kde se očekávání zákazníků neustále vyvíjejí a technologický pokrok narušuje tradiční normy, přicházejí také trendy e-commerce k neustálému formování a obměňování. A zejména logistika se ukázala jako kritická síla formující trajektorii odvětví.

To hlavně z důvodu snahy podniků dodávat produkty rychle, efektivně a udržitelně. Osvojují si tak řadu špičkových trendů, které způsobují revoluci v e-commerce logistice. Tyto transformační trendy nejsou jen postupnými zlepšeními, ale spíše zásadními změnami, které mění způsob, jakým se zboží přesouvá z výroby do spotřeby.

Číst více

Rychlost balení a pickování: jak najít efektivní řešení v e-commerce

Pickování zboží a jeho následné balení jsou dvě strany jedné mince. Při menším počtu objednávek k nim může e-shop přistupovat jednotlivě, avšak při větší logistické zátěži potřebuje podnik ke zefektivnění vyřizování objednávek vlastní taktiky.

Důležitá je totiž rychlost, jelikož ta je jedním z hlavních faktorů, jak se e-commerce podnik dokáže vzdálit konkurenci. Opětovné nákupy zákazníků v e-shopu jsou postaveny na rychlosti doručení, počínaje pohotovým vypickováním a zabalením produktů.

Číst více
Výměna fulfillment partnera

Poskytovatel fulfillmentu: kdy je čas na změnu

Ve světě elektronického obchodu je bezvadné vyřizování objednávek klíčové pro zajištění spokojenosti zákazníků a udržení konkurenční výhody. Poskytovatel fulfillmentu, známý také jako logistická společnost třetích stran (3PL), hraje klíčovou roli při zajišťování logistiky pro klienty z oblasti elektronického obchodu.

Ve zkratce se stará o to, aby bylo vaše zboží bezpečně uskladněno, objednávky rychle a bezvadně vybaveny a plus služby navíc, jako mezinárodní dobírkové řešení, zpracování vratek a podobně. Během sezóny a hlavně jejích vrcholů, například o Vánocích, se však mohou naskytnout situace, kdy vaše logistika zaostává, vznikají prodlení, roste chybovost a zákazníci prchají do jiných e-shopů.

Číst více

Expedice ve fulfillmentu: zpracování balíků ve zkratce

Jelikož e-commerce stále roste na oblibě, podniky jsou pod zvyšujícím se tlakem, aby uspokojily požadavky zákazníků na rychlou a spolehlivou dopravu, přesné sledování objednávky a vynikající zákaznickou službu. Aby podniky uspěly ve světě elektronického obchodu, musí mít optimalizovaný proces fulfillmentu, který dokáže zvládnout vše od zpracování objednávek až po doručení.

V tomto blogovém příspěvku si podrobněji prohlédneme klíčové aspekty zpracování balíčků a logistiky a jak jim může logistika třetích stran pomoci dosáhnout jejich cílů.

Číst více