E-commerce prostřednictvím platformy Amazonu roste také v Evropské unii. Tento marketplace je přímo zastoupen například v Německu, Anglii, Španělsku, Francii, Itálii, tedy na velkých trzích.

Řešení logistiky od FHB Group (FHB) samozřejmě reflektují i ​​tento prodejní kanál a proto poskytujeme tyto služby pro naše eshop a B2B zákazníky, v následující terminologii Amazonu:

1.Fulfillment by Merchant (FBM)

Jedná se o postup, kdy je eshop zodpovědný za expedici objednávek vytvořených na Amazonu ve vlastní režii – tedy prostřednictvím Fulfillment by FHB jako 3PL operátora.

Jsme přímo napojeni na management objednávek a skladových zásob zboží zákazníka, zalistovaných na marketplace Amazonu. Jelikož provozujeme vlastní síť line haul linek pro balíky do celé EU a spolupracujeme s kvalitními kurýrními společnostmi na doručování poslední míle, umíme ve standardu Amazonu doručit a informovat zákazníka o doručení objednávky.

Toto je naše konkurenční výhoda, jelikož z jedné lokace - skladu FHB Group jako eshop přímo pokryjete objednávky z Německa, Itálie, Polska, Francie atp. přímo do rukou adresáta a pro některé destinace v režimu následující pracovní den.

Obrovskou výhodou pro Vás, jako e-commerce obchodníka, je nezávislost logistiky. Plníte zároveň objednávky Amazonu, a rovněž obsluhujete ze stejných skladových zásob i Vaše e-shopy, přímé značkové e-shopy, kde vyhrává Váš brand. Rovněž není ovlivněna ani možnost dropshippingu, zapojení se do affiliate sítí, microeshopů, telemarketingu a podobně, Fulfillment by FHB expeduje objednávky v jednom toku a v plném komfortu pro cílového zákazníka.

2. FHB poskytuje přípravu pro FBA

Druhou možností, kde FHB poskytuje služby pro Amazon je využití jejich FBA – Fulfillment by Amazon.

FBA je využití placených služeb logistiky Amazonu z jejich skladů. Objednávky expeduje přímo Amazon, v jednom procesu spolu s vlastními objednávkami – tedy vy jako eshop máte sice jednoduché řešení, které je ale dražší a bez kontroly. Ztratíte kontrolu nad zbožím, kvalitou balení, budováním značky a zákaznické věrnosti. Balení je ve standardu Amazonu, z jejich logem na krabici, jejich řešením zákaznických vratek atp.

Pokud se rozhodnete i pro tuto možnost, FHB poskytuje takzvanou „Přípravu pro Amazon“. Jedná se o proces předbalení a označení zboží do standardů pro jejich příjem na sklad. Tedy pobalení do standardizovaných počtů kusů na položku, označení zboží etiketami jazyků, kde se bude prodávat, vkládání manuálů do výrobků atp.

Následně FHB zajišťuje paletovou nebo balíkovou přepravu do jednoho z jejich skladů, opět přeprava je označena podle online systému.

Mimo Amazonu poskytujeme služby i pro e-shopy, které využívají služeb různých e-commerce platforem a máme připraveny integrace například pro Shopify, BaseLinker, Shoptet, EasySales, PrestaShop, Metakocka, SuperFaktúra a dalšie.