Fulfillment je jedním z faktorů úspěchu e-commerce prodejců. Logistika třetích stran, také známá jako 3PL (Third party logistics), je systém, ve kterém organizace (třetí strana) poskytuje logistické služby společnostem, které potřebují zajistit efektivní distribuci zboží a zásob. Když vyřizování objednávek probíhá hladce, zákazníci jsou spokojeni a e-commerce prodej roste.

Ve Fulfillment by FHB Group poskytujeme veškeré služby, které jsou potřebné z hlediska logistiky, tedy skladování, pickování a balení, finalizaci, odesílání zásilek, zúčtování dobírek, řešení vratek, cross-docking a pod. Naše 3PL sklady zpracovávají a odesílají objednávky více společností s využitím pokročilé automatizace (např. automatické balicí linky), vlastního informačního systému a různých inovativních technologií. Díky našemu propracovanému systému jsou objednávky zpracovány hned jak přijdou do našeho skladu, přičemž každý produkt je vybírán, balen a expedován s precizností tak, aby byla zajištěna spokojenost zákazníka.

Skladování je prováděno v moderních logistických halách. Každá SKU položka má samostatně vyhrazené skladovací místo, buď ve vícepodlažním mezaninovém regálovém systému nebo na paletě.

Když zákazník zadá objednávku, u nás jako 3pl poskytovatele přichází na řadu proces pick & pack, čili vypickování zboží ze skladových pozic, jeho třídění do objednávek, následně zabalení objednávek a příprava na expedici. Celý tento proces se děje díky moderním technologiím rychle as minimální chybovostí.

Mezi obalové materiály, které ve Fulfillment by FHB Group používáme, patří kartonové krabice, bublinkové fólie, lepící pásky, ale také různé typy sáčků. Pokud chcete, aby Vaše značka zazářila při prvním kontaktu se zákazníkem, umíme použít i Vaše vlastní obaly, ať už krabice nebo pásky.

Dalším krokem je odeslání objednávky. Velkou výhodou Fulfillment by FHB Group je, že umíme vlastní dopravou v kombinaci s ověřenými last-mile kurýrními firmami rychle doručit zboží koncovému zákazníkovi do Evropy, ale i celého světa. Díky našim line-haul linkám například do Německa, Francie, Itálie, Rumunska, Polska Slovinska, Bulharska, Chorvatska, Maďarska, České republiky, Rakouska apod., jsme specialistou pro celoevropskou logistiku. Objednávky plníme týž den a doručujeme obvykle do 24 hodin. Samozřejmostí je zúčtování dobírek a zpracování vratek.

Institut Korn Ferry zveřejnil studii o outsoursování logistiky. Tato studie identifikuje výhody využívání 3PL společností a tvrdí:

  • Až 70 % respondentů ve studii tvrdí, že využívání 3PL společností jim pomohlo snížit celkové náklady na logistiku.
  • Více než 80 % respondentů také tvrdilo, že spolupráce s 3PL logistickými společnostmi mělo za následek zlepšení péče o zákazníky.